PORADY i TUTORIALE | PHOTOSHOP | EFEKTY TEKSTU | TEKST W OGNIU
Wpisany przez Nikodem Górak   

logoJak stworzyć tekst w ogniu, palący się napis w PS?

W tym tutorialalu pokażę jak wykonać ciekawie wyglądający palący się napis używając do tego programu Photoshop. Efekt ten można bardzo szeroko wykorzystać w grafice reklamowej. Wszystkie oferty typu "gorąca promocja", "hot", itp.

 

 

Krok 1. Tworzymy nowy dokument o czarnym tle oraz wymiarach 500x180px. Tło powinno być czarne oczywiście wymiary możemy sobie dopasować do potrzeb.

Krok 2. Wybieramy tekst z lewego menu oraz ustawiamy czcionkę. U mnie Arial Bold 24pkt. Wpisujemy jakiś tekst. Najlepiej białym kolorem.

napis

warstwa z tekstem

Krok 3. Po prawej klikamy na warstwę z tekstem oraz gdy jest aktywna używamy kombinacji klawiszy CTRL+T (lub edycja/przekształć swobodnie) i obracamy nasz napis o 90 stopni w lewo. Aby dokładnie przekręcić napis o 90 można wcisnąć klawisz SHIFT podczas obracania. Ten klawisz powoduje, że obracamy obiekt o równe 15 stopni.

Krok 4. Klikamy w filtr/stylizacja/wiatr Photoshop prawdopodobnie wyświetli komunikat że ta warstwa musi zostać zrasteryzowana, oczywiście zgadzamy się klikając ok.

wiatr ustawienia

Krok 5. Powtarzamy tą operację klikając CTRL+F, aż do uzyskania podobnego efektu. Ja użyłem efektu wiatru w sumie dwa razy.

Krok 6. Klikamy CTRL+T aby odwrócić tekst na swoje miejsce czyli o 90 stopni w prawo.

odwrot

Krok 7. Dodajemy teź rozmycie. Klikamy w FILTR/ROZMYCIE/ROZMYCIE GAUSSA wartość 1.

rozmycie gausa

Krok 8. Tworzymy nową warstwę poprzez kliknięcie po prawej w ikonkę nowa warstwa. Następnie wchodzimy w OBRAZ/ZASTOSUJ OBRAZ.

Krok 9. Następnie wciskamy CTRL+U oraz ustawiamy jak na zrzucie ekranu niżej.

barwa nasycene1

Krok 10. Duplikujemy warstwę poprzez kliknięcie na nią prawym przyciskiem myszy i wybranie Powiel warstwę. Po raz kolejny klikamy CTRL+U i ustawiamy:

barwa nasycenie 2

Krok 11. Uaktywniamy nową warstwę klikając w nią, następnie z górnego menu wybieramy FILTR/SKRAPLANIE. Za pomocą narzędzia zwijanie w przód i ustawień poniżej próbujemy uzyskać podobny efekt. Zmiana rozmiaru pędzla pomoże w uwydatnieniu szczegółów.

skraplanie ustawienia

 

Krok 12. Wykonujemy krok 11 aż do momentu uzyskania takiego efektu:

hot tekst1

 

Krok 13. Tworzymy nową warstwę w której wpisujemy ten sam tekst u mnie "hot - dog". Tekst ma być czarny. Za pomocą ustawiamy go idealnie.

płonący tekst w ps

 

Krok 14. Pozostało ustawienie efektów oraz zabawa z gumką dla dodania realizmu.

ustawienia końcowe

płonący napis

 

palący się tekst w photoshopie

 

 

Reklama


Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl